E-Ticaret Başlamadan Önce Markanız Olsun!

About us

Marka, bir ticaret malını tanıtmaya, benzerlerinden ayırmaya yarayan, o malın simgesi olan, resim ya da harften oluşan özel imgedir.
Bugünün ve geleceğin parlak kulvarı olan e-ticaret sektörüne adım atmak isteyen gerek dropshipping ile stoksuz satış ile başlayacaklar için, gerekse stoklu satış yapacak olan bireyler veya kurumların, en çok özen göstermesi gereken konuların başında, özgün bir marka yaratıp ticaret hayatına başlamak olmalıdır.
Özet olarak bahsetmek gerekirsek, e-pazaryerlerinde satış yapmaya başlayan satıcılardan , e-mağazaları için bir isim girmeleri istenir. Satıcı, eğer daha önceden özgün marka çalışması yapmamışsa, o an rastgele aklına gelen bir ismi, mağazasının adı olarak yazar. Bu şekilde e-ticarete başlayıp ilerler ve satışlarını arttırmaya başlar. Bir yerden sonra artık artan müşteri portföyüne daha iyi hitap etmek, bulunabilirliğini arttırmak adına kendine özel web sitesi yaptırmak isteyecek ve bu noktadan sonra kurumsal olarak işleyen her süreçte, kendisinden tescilli bir marka adı ve logo talep edecekler. İşte tam bu anda, satıcı markalaşmak istediğinde, ilk başta mağazası için seçtiği ve marka sayılır mağaza ismi, eğer bir başkası tarafından tescil edilip alınmışsa, alınan bunca yol bir yere boşa gitmiştir.
Bu konuyla ilgili pek çok benzer haber vardır. Örneğin, investing.com, social.com, creditcards.com, shopping.de, candy.com, clothes.com, toys.com ... gibi web site domain alan adı önceki yıllarda başka kişilerce satın alınmış fakat sonraki yıllarda bu alan adları ile markalaşmak isteyen işletmeler, bu yazdığımız alan adlarını hukuki olarak üzerilerine alabilmek için, önceden satın alan sahiplerine yüklü miktarlarda ödeme yapmışlardır.
Tabiki, eğer yeterli bütçeniz yoksa, markalaşmak isteğiniz bu alan adlarını veya marka tescilini sizden önce satın alan kişilerden kendi üzerinize almak imkansızdır. Bu sebeple e-ticaret hayatına başlamadan önce mutlaka markanızın ismi ve logosu nasıl olmalı konusunda epey düşünün ve bu konuda mutlaka işin uzmanlarından marka danışmanlığı alın.

Tavsiyemiz

E-Ticaret günümüzün ve geleceğin işidir.İçinde teknik bilgi, doğru tedarikçi seçimi, e-pazaryeri politikalarının bilinmesi gibi farklı parametreler barındırdığı için,e-ticarete başlamadan önce işin uzmanı kişilerden mutlaka eğitim alınmalıdır.

Sayısal İstatistikler

1000s Memnun Kalan Kursiyerlerimiz
163+ Kursiyerlerimizin E-Mağazaları
214 Girişimci Kadın Kursiyerimiz